Oficjalny serwis grup młodzieżowych

img

Młodzieżowy Klub Sportowy Batory 18 to klub koszykarski założony w 2013 r. Został założony z inicjatywy trenera Zbigniewa Zajko.  Zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży. Od początku swojej działalności uczestniczy w rozgrywkach  klubowych organizowanych przez Podlaski Związek Koszykówki. W każdym sezonie wystawia kilka zespołów, które rywalizują w różnych kategoriach rozgrywek wiekowych.  Uczestniczy również w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych w koszykówce. Od 2015 r zajmuje się również organizacją imprez o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej połączonych z profilaktyką  antyalkoholową. Turnieje rozgrywane są   pod hasłem „ Nie palę, nie piję – koszykówka żyję”. Mają one na celu popularyzacje koszykówki wśród dzieci z Białegostoku oraz  przeciwdziałać różnym patologiom.